Ing. Vladimír Šubr

Ing. Vladimír Šubr


Jsem profesionál v digitálním marketingu. Od roku 2009 řeším SEM, UX, webovou analytiku. Hledám souvislosti a odkrývám podstatné.

September 2022
M T W T F S S
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Categories


Facebook přihlášení se na svůj

Jak se správně a bezpečně přihlásit na Facebook. Může se to zdát jednoduché, ale pro mnoho lidi není. Proto jsem připravil tento velmi názorný návod na Facebook přihlášení a přidal i pár pokročilejších tipů.

Ing. Vladimír ŠubrIng. Vladimír Šubr

Facebook.com je nejpopulárnější sociální síť na světě. Má tak i mnoho méně zdatných počítačových uživatelů, kteří si oprávněně kladou otázku: „Jak se přihlásím na svůj Facebook účet?” Možná je k tomu napadá také to, jak to vlastně funguje a co dělat, aby se někdo cizí nedostal k jejich profilu a tím i k osobním údajům. Facebook přihlášení není nic složitého.

Jak se přihlásit na svůj Facebook účet

Pokud se chcete jednoduše přihlásit na Facebook, tak klikněte na tento odkaz https://www.facebook.com/ a vpravo nahoře vyplňte své přihlašovací údaje.

Facebook přihlášení se na svůj účet - přehledný návod

Facebook přihlášení na hlavní stránce

Hlavní stránka je spolehlivým a jednoduchým místem, kde je možné se přihlásit. Vlastně slouží zároveň i k registraci, tedy k vytvoření úplně nového účtu. Jediné na co si musíte dávat pozor, aby v adresním řádku svítila zelené ikonka protokolu HTTPS a adresa je na doméně Facebook.com. Tím je zajištěno, že vás neoklamou podvodníci a spojení mezi vámi a Facebookem je zabezpečeno šifrováním.

Bezpečné přihlášení na Facebook s HTTPS

Nebezpečí podvodu?

Pokud není tato podmínka splněna můžete se stát obětí hackerského útoku, kterému se říká phishing, kdy se útočník snaží získat přístupové údaje k vašem účtu. Proč by to dělal? S trochou fantazie může třeba všem vašim facebookovým přátelům napsat, že máte rozbitou pračku, a že potřebujete na chvíli půjčit 5.000 Kč na její opravdu. Z někoho by peníze určitě vylákal. S Facebookovým účtem cizího člověka se dá provádět mnoho různých podvodů.

Náš vánoční tip

Až už vás sedění u Facebooku nebudue bavit… zkuste vyrazit na krásné české vánoční trhy. Přečtě si o vánočních trzích v Olomouci o vánočních trzích v Brně nebo třeba o trzích v Opavě.

Bezpečné heslo

Velmi důležitým bodem bezpečného přihlašování je mít bezpečné heslo. Jak má takové dobré heslo vypadat? Mělo by být co nejdelší a skládat se z různých znaků. Slova, která něco znamenají obvykle nejsou moc dobrá. Měly by se střídat malá a velká písmena, čísla, symboly a speciální znaky. Velmi důležitý je také počet znaků a platí, že čím více tím lépe. Heslo „Maruška” po jménu vaší maminky není moc dobré. Naopak „Ma64!RUŠ#1ka” je už dobré heslo.

Silné heslo je základ bezpečnosti.

Jak vytvořit dobré heslo?

Silné heslo si můžete vytvořit například na webu: lastpass.com/generatepassword. Pokud vás zajímá, jak silné je vaše stávající heslo, tak doporučuji web howsecureismypassword.net, který má nekompromisní podmínky hodnocení síly hesla.

Uložit přihlašovací údaje na Facebook v prohlížeči?

Při prvním přihlášení vám většina internetových prohlížečů nabídce možnost uložit si přihlašovací údaje na později. Podruhé už se tak budeme moci přihlásit na jedno kliknutí. Je to dobrý nápad nebo ne? Záleží jestli má k vašemu počítači přístup i někdo cizí. Pokud a máte zaheslované přihlášení k počítači, tak můžete této možnosti využít. Pokud se k počítači může dostat cizí osoba a je jedno, jestli je to kamarád nebo kolega v práci, tak to raději nedělejte.

Správce hesel

Poměrně elegantním řešením, které můžu doporučit jsou správci hesel. Je to podobné, jako když si uložíte heslo v prohlížeči, jenom se o to stará samostatná aplikace. Můžete si vybírat z celé řady programů. Určitě neprohloupíte, když vyzkoušíte LastPass, 1password nebo Keepass.

Ověřený správce hesel LastPass

Dvoufázové ověření

Jako většina velkých služeb, tak i Facebook nabízí dvoufázové ověření. O co jde? Pokud se přihlásíte z cizího zařízení, které běžně nepoužíváte (například na dovolené), tak budete muset zadat navíc druhé bezpečností heslo. To vám přijde na mobil formou SMS. Je to vlastně podobné jako při platbě kartou přes internet. Toto jednoduché nastavení doporučuji aktivovat, protože vám velmi výrazně rovněž pomůže zvýšit bezpečnost vášeho facebookového účtu.

Závěr

Facebook přihlášení se na svůj účet není žádná věda. Názorně jsem vám ukázal jak na to. Pokud chcete mít jistotu bezpečnosti, určitě vám přijdou vhod tipy z tohoto článku, včetně doporučených správců hesel.

Analytik na volné noze se zaměřením na SEO, digitální marketing a webové technologie. Hledám souvislosti a odkrývám podstatné.

Comments 19
 • martina modrianská
  Posted on

  martina modrianská martina modrianská

  Reply Author

  během dvou dnů mi byly odstraněny dva profilové účty ,vůbec nechápu proč.nemohu se k nim dostat .co s tím.poradíte mi.děkuji


  • Ing. Vladimír Šubr
   Posted on

   Ing. Vladimír Šubr Ing. Vladimír Šubr

   Reply Author

   Dovolat se řešení u administrátorů Facebook je velmi zdlouhavé – často téměř nemožné. Doporučuji vám založit se nový účet z jiného počítače (IP adresy) a první měsíc se na něm chovat velmi obezřetně.


 • kamila
  Posted on

  kamila kamila

  Reply Author

  Nejde se mi přihlásit na FB ukazuje mi to nejakou udržbu webu , nevite kdy to pujde děkuji.


  • Ing. Vladimír Šubr
   Posted on

   Ing. Vladimír Šubr Ing. Vladimír Šubr

   Reply Author

   Jednalo se o výpadek celého Facebooku. Takové chyby se čas od času stanou. Obvykle trvají jednotky minut, maximálně desítky minut.


 • Vladěna
  Posted on

  Vladěna Vladěna

  Reply Author

  Dobrý večer,nemohu se dostat na FB píše mi to že se budete snažit chybu odstranit,nejde mi od rana je někde chyba?


  • Ing. Vladimír Šubr
   Posted on

   Ing. Vladimír Šubr Ing. Vladimír Šubr

   Reply Author

   Takto dlouhé výpadky jsou výjimečné. Pokud vidíte logo Facebooku, tak bych se toho nebál, brzy to půjde. Pokud je tam chybová hláška prohlížeče, tak bude problém jinde.


 • miroslav foral
  Posted on

  miroslav foral miroslav foral

  Reply Author

  mám dva účty Fb .. jeden na noteboku a druhý na pevném PC. Neznám důvod proč se mi tyto účty prohodily. Rád bych uvedl do původního stavu ..?


  • Ing. Vladimír Šubr
   Posted on

   Ing. Vladimír Šubr Ing. Vladimír Šubr

   Reply Author

   Doporučuji vymazat uložené přihlášení. Uděláte to v nastavení prohlížeče > soukromí a zabezpečení > formuláře a hesla. Pak si to uložíte znovu, jak potřebujete.


 • Ivanka
  Posted on

  Ivanka Ivanka

  Reply Author

  Ukazuje mi to nove prihlaseni Fecebooku a nemuzu se dostat na tu starou,prosim co stim,dekuji.Je to neprehledne a moc velke,nelibi se mi to.


  • Ing. Vladimír Šubr
   Posted on

   Ing. Vladimír Šubr Ing. Vladimír Šubr

   Reply Author

   Jak to prosím myslíte? Přihlašování přes hlavní stránku na Facebook.com zůstává už roky prakticky stejné.


 • Honza
  Posted on

  Honza Honza

  Reply Author

  A co mám dělat když mám dvoufázové přihlášení zapnute ale nechtěj my poslat kod a na jinem zařízení přihlášen nejsem abych si to schválil tam


  • Ing. Vladimír Šubr
   Posted on

   Ing. Vladimír Šubr Ing. Vladimír Šubr

   Reply Author

   Zkusit to znovu, zřejmě to bude nějaký krátkodobý výpadek. Nebo je chyba ve vašem telefonu.


 • Jaroslav Zadražil
  Posted on

  Jaroslav Zadražil Jaroslav Zadražil

  Reply Author

  Nevím jakým způsobem jsem se “naboural” do cizího profilu na FB v prohlížeči Opera. Při pokusech o založení vlastního účtu skončím vždy na cizím profilu Marie pouze s možností “přidat další …”.
  Na vyhledávači Firefox jsem si bez problémů vlastní účet založil. Rád bych se do něj přihlašoval i na Opeře. Jak toho dosáhnout, aniž bych poškodil Marii?


  • Ing. Vladimír Šubr
   Posted on

   Ing. Vladimír Šubr Ing. Vladimír Šubr

   Reply Author

   Někdo si zřejmě nechal uložené přihlašovací údaje. Smažte je v nastavení prohlížeče nebo jednoduše použijte jiný prohlížeč.


 • Anna
  Posted on

  Anna Anna

  Reply Author

  Prosím o radu. Po přihlášení na facebook to po mě chce telefonní číslo. Po jeho zadání mě to ale píše ať zadám platné číslo. Nechápu, proč mě to nevezme. Dva dny jsem FB používala bez problémů a teď se tam nemohu dostat. Nevíte co s tím? Děkuji.


  • Ing. Vladimír Šubr
   Posted on

   Ing. Vladimír Šubr Ing. Vladimír Šubr

   Reply Author

   Zřejmě jste napoprvé zadala číslo, které jste neověřila kódem. Zkuste kouknout, jestli vám na toto první (zřejmě staré) číslo, nepřišla dříve nějaká SMS.


 • jana podoláková burkartová
  Posted on

  jana podoláková burkartová jana podoláková burkartová

  Reply Author

  od včerejšího dne se nemohu přihlásit na svůj facebook, ostatní přátele už jsou bet potíží a mě to nejde žádným dostupným způsobem, co s tím?


 • karel
  Posted on

  karel karel

  Reply Author

  dobrý den. mám dotaz, fb mi píše že nepodporuje prohlížeč který používám a poskytl mi pouze nějakou okleštěnou verzi, můžete mi doporučit prohlížeče které podporuje fb? děkuji