Ing. Vladimír Šubr

Ing. Vladimír Šubr


Analytik na volné noze se zaměřením na SEO, digitální marketing a webové technologie. Hledám souvislosti a odkrývám podstatné.

Prosinec 2018
Po Út St Čt So Ne
« Lis    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Rubriky


Facebook přihlášení se na svůj

Jak se správně a bezpečně přihlásit na Facebook. Může se to zdát jednoduché, ale pro mnoho lidi není. Proto jsem připravil tento velmi názorný návod na Facebook přihlášení a přidal i pár pokročilejších tipů.

Ing. Vladimír ŠubrIng. Vladimír Šubr

Facebook.com je nejpopulárnější sociální síť na světě. Má tak i mnoho méně zdatných počítačových uživatelů, kteří si oprávněně kladou otázku: „Jak se přihlásím na svůj Facebook účet?” Možná je k tomu napadá také to, jak to vlastně funguje a co dělat, aby se někdo cizí nedostal k jejich profilu a tím i k osobním údajům. Facebook přihlášení není nic složitého.

Jak se přihlásit na svůj Facebook účet

Pokud se chcete jednoduše přihlásit na Facebook, tak klikněte na tento odkaz https://www.facebook.com/ a vpravo nahoře vyplňte své přihlašovací údaje.

Facebook přihlášení se na svůj účet - přehledný návod

Facebook přihlášení na hlavní stránce

Hlavní stránka je spolehlivým a jednoduchým místem, kde je možné se přihlásit. Vlastně slouží zároveň i k registraci, tedy k vytvoření úplně nového účtu. Jediné na co si musíte dávat pozor, aby v adresním řádku svítila zelené ikonka protokolu HTTPS a adresa je na doméně Facebook.com. Tím je zajištěno, že vás neoklamou podvodníci a spojení mezi vámi a Facebookem je zabezpečeno šifrováním.

Bezpečné přihlášení na Facebook s HTTPS

Nebezpečí podvodu?

Pokud není tato podmínka splněna můžete se stát obětí hackerského útoku, kterému se říká phishing, kdy se útočník snaží získat přístupové údaje k vašem účtu. Proč by to dělal? S trochou fantazie může třeba všem vašim facebookovým přátelům napsat, že máte rozbitou pračku, a že potřebujete na chvíli půjčit 5.000 Kč na její opravdu. Z někoho by peníze určitě vylákal. S Facebookovým účtem cizího člověka se dá provádět mnoho různých podvodů.

Náš vánoční tip

Až už vás sedění u Facebooku nebudue bavit… zkuste vyrazit na krásné české vánoční trhy. Přečtě si o vánočních trzích v Olomouci o vánočních trzích v Brně nebo třeba o trzích v Opavě.

Bezpečné heslo

Velmi důležitým bodem bezpečného přihlašování je mít bezpečné heslo. Jak má takové dobré heslo vypadat? Mělo by být co nejdelší a skládat se z různých znaků. Slova, která něco znamenají obvykle nejsou moc dobrá. Měly by se střídat malá a velká písmena, čísla, symboly a speciální znaky. Velmi důležitý je také počet znaků a platí, že čím více tím lépe. Heslo „Maruška” po jménu vaší maminky není moc dobré. Naopak „Ma64!RUŠ#1ka” je už dobré heslo.

Silné heslo je základ bezpečnosti.

Jak vytvořit dobré heslo?

Silné heslo si můžete vytvořit například na webu: lastpass.com/generatepassword. Pokud vás zajímá, jak silné je vaše stávající heslo, tak doporučuji web howsecureismypassword.net, který má nekompromisní podmínky hodnocení síly hesla.

Uložit přihlašovací údaje na Facebook v prohlížeči?

Při prvním přihlášení vám většina internetových prohlížečů nabídce možnost uložit si přihlašovací údaje na později. Podruhé už se tak budeme moci přihlásit na jedno kliknutí. Je to dobrý nápad nebo ne? Záleží jestli má k vašemu počítači přístup i někdo cizí. Pokud a máte zaheslované přihlášení k počítači, tak můžete této možnosti využít. Pokud se k počítači může dostat cizí osoba a je jedno, jestli je to kamarád nebo kolega v práci, tak to raději nedělejte.

Správce hesel

Poměrně elegantním řešením, které můžu doporučit jsou správci hesel. Je to podobné, jako když si uložíte heslo v prohlížeči, jenom se o to stará samostatná aplikace. Můžete si vybírat z celé řady programů. Určitě neprohloupíte, když vyzkoušíte LastPass, 1password nebo Keepass.

Ověřený správce hesel LastPass

Dvoufázové ověření

Jako většina velkých služeb, tak i Facebook nabízí dvoufázové ověření. O co jde? Pokud se přihlásíte z cizího zařízení, které běžně nepoužíváte (například na dovolené), tak budete muset zadat navíc druhé bezpečností heslo. To vám přijde na mobil formou SMS. Je to vlastně podobné jako při platbě kartou přes internet. Toto jednoduché nastavení doporučuji aktivovat, protože vám velmi výrazně rovněž pomůže zvýšit bezpečnost vášeho facebookového účtu.

Závěr

Facebook přihlášení se na svůj účet není žádná věda. Názorně jsem vám ukázal jak na to. Pokud chcete mít jistotu bezpečnosti, určitě vám přijdou vhod tipy z tohoto článku, včetně doporučených správců hesel.

Analytik na volné noze se zaměřením na SEO, digitální marketing a webové technologie. Hledám souvislosti a odkrývám podstatné.

Komentáře 11
 • martina modrianská
  Publikováno v

  martina modrianská martina modrianská

  Odpovědět Autor

  během dvou dnů mi byly odstraněny dva profilové účty ,vůbec nechápu proč.nemohu se k nim dostat .co s tím.poradíte mi.děkuji


  • Ing. Vladimír Šubr
   Publikováno v

   Ing. Vladimír Šubr Ing. Vladimír Šubr

   Odpovědět Autor

   Dovolat se řešení u administrátorů Facebook je velmi zdlouhavé – často téměř nemožné. Doporučuji vám založit se nový účet z jiného počítače (IP adresy) a první měsíc se na něm chovat velmi obezřetně.


 • kamila
  Publikováno v

  kamila kamila

  Odpovědět Autor

  Nejde se mi přihlásit na FB ukazuje mi to nejakou udržbu webu , nevite kdy to pujde děkuji.


  • Ing. Vladimír Šubr
   Publikováno v

   Ing. Vladimír Šubr Ing. Vladimír Šubr

   Odpovědět Autor

   Jednalo se o výpadek celého Facebooku. Takové chyby se čas od času stanou. Obvykle trvají jednotky minut, maximálně desítky minut.


 • Vladěna
  Publikováno v

  Vladěna Vladěna

  Odpovědět Autor

  Dobrý večer,nemohu se dostat na FB píše mi to že se budete snažit chybu odstranit,nejde mi od rana je někde chyba?


  • Ing. Vladimír Šubr
   Publikováno v

   Ing. Vladimír Šubr Ing. Vladimír Šubr

   Odpovědět Autor

   Takto dlouhé výpadky jsou výjimečné. Pokud vidíte logo Facebooku, tak bych se toho nebál, brzy to půjde. Pokud je tam chybová hláška prohlížeče, tak bude problém jinde.


 • miroslav foral
  Publikováno v

  miroslav foral miroslav foral

  Odpovědět Autor

  mám dva účty Fb .. jeden na noteboku a druhý na pevném PC. Neznám důvod proč se mi tyto účty prohodily. Rád bych uvedl do původního stavu ..?


  • Ing. Vladimír Šubr
   Publikováno v

   Ing. Vladimír Šubr Ing. Vladimír Šubr

   Odpovědět Autor

   Doporučuji vymazat uložené přihlášení. Uděláte to v nastavení prohlížeče > soukromí a zabezpečení > formuláře a hesla. Pak si to uložíte znovu, jak potřebujete.


 • Ivanka
  Publikováno v

  Ivanka Ivanka

  Odpovědět Autor

  Ukazuje mi to nove prihlaseni Fecebooku a nemuzu se dostat na tu starou,prosim co stim,dekuji.Je to neprehledne a moc velke,nelibi se mi to.


  • Ing. Vladimír Šubr
   Publikováno v

   Ing. Vladimír Šubr Ing. Vladimír Šubr

   Odpovědět Autor

   Jak to prosím myslíte? Přihlašování přes hlavní stránku na Facebook.com zůstává už roky prakticky stejné.