Ing. Vladimír Šubr

Ing. Vladimír Šubr


Jsem profesionál v digitálním marketingu. Od roku 2009 řeším SEM, UX, webovou analytiku. Hledám souvislosti a odkrývám podstatné.

September 2022
M T W T F S S
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Categories


Přihlášení Gmail a tajné tipy

Google email neboli Gmail funguje od roku 2004. Za tu dobu se stal nejpopulárnější freemailovou službou na světě. Je to povedená emailová služba velmi jednoduchá na používání. Ukrývá však v sobě mnohé zajímavé vychytávky. V tomto článku vám ukážu, jak na přihlášení Gmail a další tajné tipy.

Ing. Vladimír ŠubrIng. Vladimír Šubr

Překvapivě hodně lidí hledá, jak na vyzrát na „přihlášení Gmail”. Všichni prahnou po své „doručené poště” a tímto článkem vám chci pomoci posunout používání Gmailu zase o krůček dále.

Přihlášení Gmail na přihlašovací stránce

Není na tom nic složitého. K přihlášení k poště stačí vyťukat adresu Gmail.com. Dříve zde byla landing page s informacemi – dnes už zbyl jenom jednoduchý formulář pro přihlášení, aby nemohlo dojít k žádné mílce.

Přihlášení Gmail a tajné tipy

Adresa pro přihlášení na Gmail:

http://gmail.com

Další možnosti přihlášení

Přihlásit se můžete i dalšími způsoby. Vlastně se můžete přihlásit téměř z kterékoliv stránky Google. Email na Gmailu totiž slouží takřka automaticky i jako přihlašovací údaje na služby Google. A těch není zrovna málo! Youtube, Fotky Google, Disk Google, mapy a další. Všude budete přesměrování na adresu accounts.google.com. Tam se přihlásíte a opět máte svůj email na dosah.

U některých služeb musíte zadat znovu adresu Gmailu do adresního řádku a jste na své poště bez dalšího přihlašování.

Někde jako například přímo ve vyhledávání stačí kliknout na ikonu dlaždic v pravém horním rohu a poté zvolit známou červenou ikonku „E-mail”. Tak jako tak jste už přihlášeni a rychle se ocitáte na své poštovní schránce.

Přihlašování ke Gmailu z vyhledávání.

Dvoufázové ověření

Dvoufázové ověření je možnost pokročilého přihlášení. Přihlášení Gmail vám zabezpečí podobně jako internetové bankovnictví.

Člověk si to často ani neuvědomuje, ale se svým emailem má svázanou velkou část své digitální identity. Cenná data a kontakty, které často budoval roky. Pokud o ně nechce přijít, tak je chraňte!

Tuto možnost vám můžu jenom doporučit. Sám ji používám. Gmail má dvoufázové přihlašování opravdu velmi dobře vymyšlené. Jak to funguje? První fáze je vlastně úplně stejná – prostě vyťukáte heslo. Po jeho odeslání následuje druhá fáze. Ta se nejčastěji skládá z odeslání kódu v SMS na váš mobilní telefon. Vy ho přepíšete a jste na svém gmail účtu.

Dvoufázové ověření při příhlášení na Gmail.

Druhá fáze, ale přitom nemusí být jenom ve formě SMS. Může jít také o telefonního hovor, použití mobilní aplikace nebo zadání bezpečnostního klíče z USB klíčenky. Obrovská vychytávka je v tom, že si můžete nastavit, že z bezpečných počítačů (například u vás doma) se budete přihlašovat jednofázově. Zatímco, kdekoliv venku bude přihlášení dvojfázové. Tím získáte komfort a neztrácíte čas a přitom opravdu velmi výrazně zvýšíte zabezpečení svého počítače!

Upozornění na cizí přihlášení

Gmail v sobě má velmi užitečné upozornění. Když dojde k neočekávanému přihlášení, například z nějakého cizí země, tak vám pošle email s upozorněním a záznam toho co se stalo. Výborná prevence krádeže účtu.

Závěr

Správné příhlášení Gmailu je už pro vás teď už snad hračkou. Určitě si aktivujte dvoufázové přihlašování pro větší bezpečnost. A snad využijete i další mé tipy.

Analytik na volné noze se zaměřením na SEO, digitální marketing a webové technologie. Hledám souvislosti a odkrývám podstatné.

Comments 1