Ing. Vladimír Šubr

Ing. Vladimír Šubr


Jsem profesionál v digitálním marketingu. Od roku 2009 řeším SEM, UX, webovou analytiku. Hledám souvislosti a odkrývám podstatné.

September 2022
M T W T F S S
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Categories


Nejlepší WordPress šablony pro blog – Můj výběr zdarma

Vybrat nejlepší šablonu pro blog na WordPressu není sranda. Mezi jednotlivými templaty jsou obrovské rozdíly. Připravil jsem pro vás pár osobních tipů na špičkové šablony, které předčí i mnohé komerční.

Ing. Vladimír ŠubrIng. Vladimír Šubr

Pro WordPress existují desítky tisíc šablon zdarma. Většina z nich je ale nepoužitelná. Často mají příšerný design, ještě horší kódování a to celé třeba roky bez aktualizace. Najít nejlepší WordPress šablony není jednoduché.

Nejlepší řešení je nechat si udělat šablonu na míru nebo si jí koupit na Themeforestu. Jenže ne vždy chce člověk utrácet. Vlastně to není potřeba. Stačí chvíli hledat a narazíte i na velmi kvalitní WordPress šablony pro blog zdarma. Tady jsem pro vás připravil pár mých tipů i s náhledy a odkazy ke stažení.

Blogline od Alxmedia.se

Nejlepší WordPress šablony pro blog zdarma.

Náhled Odkaz ke stažení

Perfektní blogovací šablona. S možnost volby dvousloupcového layoutu (menu vlevo nebo vpravo) a nebo s jedno sloupcovým layoutem na plnou šířku. Decentní a elegantní design s jemnou typografií. Možnosti formátování textu jsou dořešeny do nejmenších detailů. Zaujme hlavní „sticky” menu. Šablona je rychlá a plně responzivní. Profesionální kvalita zdarma!

Risa od Fancythemes.com

Risa od Fancythemes.com

Náhled Odkaz ke stažení

Krásná šablona v klasické blogovém stylu s jedním sidebarem a největším prostorem pro obsah. Plně responzivní a rychlá. Líbí se mi přehledné menu i perfektní typografie. Text je jasně čitelný a skvěle formátovaný. Jednotlivé posty vypadají dobře s náhledovým obrázkem i bez něj, což rozhodně není samozřejmost. I přes svou grafickou jednoduchost má šablona šmrnc a hodí se pro širokou škálu použití od seriózních firemních webů až po hravé fashion blogy.

Wilson od Anders Noren

WordPress Wilson od Anders Noren

Náhled Odkaz ke stažení

Další klasická blogavací šablona, tentokrát v tmavém stylu. I když hlavní barvy si můžete jednoduše sami navolit. Šablona je velmi jednoduchá a přehledná. Typografie je na špičkové úrovni a text je krásně čitelný na všech typech zařízením, protože je samozřejmě plně responzivní a velmi dobře otestovaná. Wilson má také vlastní widgety pro sociální sítě a podporuje mnoho různých formátů příspěvků, například citace vypadají opravdu hezky.

Šablony z instalace jako nejlepší WordPress šablony

Použít základní šablony, která má WordPress přímo v instalaci, není žádná hamba. Vlastně jsou docela povedené a dobře otestované. Obzvlášť rád mám Twenty Fifteen. Základní šablony se velmi hodí i pro úpravy. Stačí pár změn jako například na webu Wordcampu a hned máte fešnou šablonu, která je k nepoznání od základní šablony.

Hezké šablony dělají například i v HappyThemes, které jsou sice už komerční, ale nabízí velmi výhodné členství. Nasazenou šbalonu Revolution PRO můžete vidět například na webu Hotelove.cz. Další hezkou šablonu má také web Hotelode.com.

Jak na nejlepší WordPress šablony zdarma?

Kvalitní WordPress šablony pro blog zdarma existují! Není jich sice mnoho, ale snad vás tento můj příspěvek přesvědčil o tom, že se skutečně dají najít. Rád jsem se s vámi podělil o mé tipy. Pokud víte o dalších skvělých šablonách, tak budu rád, když je zmíníte v komentářích pod tímto článkem.

Analytik na volné noze se zaměřením na SEO, digitální marketing a webové technologie. Hledám souvislosti a odkrývám podstatné.

Comments 0
There are currently no comments.