Ing. Vladimír Šubr

Ing. Vladimír Šubr


Jsem profesionál v digitálním marketingu. Od roku 2009 řeším SEM, UX, webovou analytiku. Hledám souvislosti a odkrývám podstatné.

September 2022
M T W T F S S
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Categories


Dočasný email: Ultimátní zbraň proti spamu

Známe to všichni. Emailovou adresu musíte na internetu zadávat na každém druhém roku. Tady přihlášení do aplikace, támhle nákup v eshopu a onehde zase odběr newsletteru. Dávat všude svůj hlavní email ale není dobrý nápad. Pokud si ho tedy záměrně nechcete zahltit spamem. Dočasný email je řešením.

Ing. Vladimír ŠubrIng. Vladimír Šubr

Email je v onlinu jedním ze základním marketingových kanálů. Špatní emailingový markeťáci si už brousí zuby, aby vás udolali stohy emailů. Mnoho lidí se téhle hry účastní vlastně nedobrovolně. Nezapomínejme na záplavu notifikací. A samozřejmě nemůže chybět ani starý dobrý spam.

Dočasný email: Ultimátní zbraň proti spamu.

K čemu je vlastně email?

Hlavní emailová schránka má podle mě sloužit ke komunikaci. Nemá to být místo, kde převažují marketingové sdělení a zprávy bez obsahu.

Řešení problému

Nejlepší řešení jak bojovat s nevyžádanými emaily a spamem je nikomu email nikomu nedávat! Kdo nemá kontakt nebude logicky otravovat. Jenže jak pak použít službu, kterou právě teď potřebujete? Jak nakoupit v eshopu? Jak nakouknout do potenciálně zajímavého newsletteru?

Vždy když řeším jednorázovou věc, které většinou převažují, tak používám dočasné emaily. V angličtině se označují jako: tempmail, 10minutemail, throwaway email, fake-mail nebo trash-mail. I v češtině se občas setkáte s označením „10 minutový email” nebo „dočasný email inbox.”

Co je to dočasný email

Je to internetová služba, která funguje téměř jako klasický email. Jenom se jedná o schránku založenou na jedno kliknutí. Adresa se většinou vygeneruje náhodně. Dočasný email můžete používat pár minut, ale třeba i několik týdnů. Většina dočasných emailů slouží z logiky věci pouze pro přijímání pošty, ale funkčnost jednotlivých služeb se liší a některé umožňují i odesílání.

Nejlepší dočasné emaily

Temp-mail.org

Temp-mail je moje oblíbená služba. Maximálně jednoduchá a spolehlivá. Mám ji v záložkách a na jedno kliknutí mám připravenou novou emailovou schránku. Oceňuji hlavně spolehlivost a přehlednost. Můžete si vybrat vlastní emailovou adresu, přičemž ty automaticky generované vypadají celkem realisticky a nejde o žádný nahodilý sled čísel.

Dočasný email Temp-mail.org.

Getnada.com

Getnada je další velmi spolehlivá a přehledná služba. Je opravdu brutální v tom, že si během 3 vteřin můžete naklikat až 10 dočasných emailových schránek najednou. To se může hodit.

Getnada.com zvládne až 10 dočasných emailů najednou.

Tempmailaddress.com

Méně přehledná, ale přesto skvělá služba Tempmailaddress.com. Přímo na obrazovce vidíte dobu, za kterou váš dočasný email vyprší a můžete si jí sami nastavit od 1 hodiny do 2 týdnů. Stejně tak vidíte odpočítávání, kdy dojde k automatickému stažení nové pošty. Hodí se i náhodný generátor hesel. Žádné další nastavení služba nemá.

Tempmailaddress.com je transparentní služba.

Závěr

Dočasný email můžu jenom doporučit. Je to jednoduchý hack, který se hodí každému trochu pokročilejšímu uživateli internetu. Těchto služeb je samozřejmě celá řada. Máte tip na lepší? Podělte se o něj v komentářích.

Analytik na volné noze se zaměřením na SEO, digitální marketing a webové technologie. Hledám souvislosti a odkrývám podstatné.

Comments 1
 • Paja
  Posted on

  Paja Paja

  Reply Author

  No já jsem si takový server vyrobil v roce 2011. Docasnyemail.cz Používám to já a průběžně tak cca 10-20 lidí. V roce 2015 jsem přemýšlel udělat verzi s více možnostmi za malý poplatek, ale pro desítky lidí se to nevyplatí.
  Žádná registrace, výběr z několika cz domén za zavináčem.